Why Not USA - Work and Travel - Rok szkolny w USA / Programy / Rok szkolny w USA
Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj Rok Szkolny w USA |

O programie Rok Szkolny w USA

Rok Szkolny w USA to edukacyjny program przeznaczony dla osób, które chcą podjąć naukę w szkole średniej w USA, poprawić swój język angielski oraz poznać amerykańską kulturę poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami.

Większość z nas utożsamia pojęcie "edukacja" z procesem przekazywania wiedzy. Jest to wąskie rozumienie tego terminu, wąskie dla krajów Europy kontynentalnej. W systemie anglosaskim edukacja postrzegana jest bardzo szeroko i wielopłaszczyznowo. Przekazywanie wiedzy ma tam rangę drugorzędną w stosunku do rozwijania umiejętności, kształtowania postaw czy też przekazywania wartości. Elementy te są szczególnie istotne w naukach humanistycznych oraz społecznych, które w niewielkim stopniu przygotowują studentów do wykonywania określonego zawodu. Stawiają sobie raczej za cel ogólny ich rozwój tak, by jako absolwenci mogli wykonywać różne zawody - biznesowe, administracyjne czy akademickie.

System anglosaski zakłada, że proces przekazywania wiedzy powinien być równocześnie treningiem intelektualnym, który przygotowuje do dalszych wyzwań akademickich i zawodowych. Aby przekazać oraz zweryfikować wiedzę, nauczyciel akademicki wykorzystuje wiele technik, kładąc nacisk przede wszystkim na samodzielność studenta. Najważniejsza jest umiejętność analizowania nowych informacji i stosowania ich w praktyce, a nie trening pamięci.

Celem tego jest zintensyfikowanie wysiłku intelektualnego studenta. Na przykład w systemie amerykańskim na open book exams ("egzaminach z otwartą książką") student może wykorzystywać różne źródła. Pozytywną ocenę może jednak uzyskać ten, kto rozumie przekazaną wiedzę na tyle, by móc rozwiązać zadanie problemowe. Student, który potrafi wyłącznie odtworzyć treść książki czy wykładu, skazany jest na niepowodzenie. W Polsce młodzi ludzie najczęściej uczą się “na pamięć”, zamiast czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski, analizować oraz rozwiązywać problem.

Szkolnictwo podstawowe i średnie zdominowane jest przez sektor publiczny i obejmuje około 90% uczniów. Przedszkola I stopnia obejmują dzieci w wieku 3-5 lat. W wieku 5-6 lat dzieci są powszechnie zapisywane do przedszkoli II stopnia, czyli kindergarten. Przedszkole II stopnia jest częścią szkoły podstawowej. Ten etap edukacji ma za zadanie przygotować dziecko do nauki, do samodzielności, współżycia z innymi i ma wykształcić nawyki dobrej pracy oraz zabawy. Amerykańska szkoła podstawowa to Elementary School i obejmuje kurs 6- lub 8-letni. Dzieci wstępują do szkoły podstawowej w wieku 6-7 lat, a kończą ją, w zależności od modelu szkoły oraz wieku rozpoczęcia nauki, w 12-15 roku życia. Po szkole podstawowej naukę kontynuuje się w szkole średniej I i II stopnia.

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej mają system oświaty prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany, zdecentralizowany, a zarazem najbardziej dynamiczny - z pewnością jedyny tego rodzaju na świecie.

Program Rok Szkolny w USA może być realizowany w ciągu roku (dwa semestry) od września do czerwca lub pół roku (I lub II semestr) od września do stycznia lub od lutego do czerwca.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą specjalistką ds. programów zagranicznych Panią Anną Paradowską. Chętnie odpowie na wszystkie zapytania oraz udzieli szczegółowych informacji odnośnie naszego programu.


tel.: 17 23 06 896
tel. kom.: 605 400 661
e-mail:
Godziny pracy: pon.-pt. 10:00-16:00

Co zyskujesz dzięki uczestnictwu w programie Rok Szkolny w USA?

  • doświadczenie, które przyniesie Ci korzyści w przyszłości, zarówno przy zdawaniu na studia, jak i przy kształtowaniu Twojej kariery zawodowej;
  • poznasz amerykańską kulturę i zasmakujesz "amerykańskiego stylu życia";
  • niezapomniane przeżycia i nowe przyjaźnie;
  • udoskonalisz swój angielski.

Organizator programu Rok Szkolny w USA

Organizatorami programu "Academic Year/Rok Szkolny w USA" są fundacje:

  • Educational Resource Development Trust - ERDT Share.


Informacje dodatkowe o programie:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji, uczestnik po zdaniu egzaminów uzupełniających - różnic w programie szkoły w USA oraz macierzystej w Polsce - ma zaliczony rok i przechodzi do następnej klasy.

4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito