Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj Praktyki studenckie w USA |

Idea programu praktyki studenckie w USA

Program INTERNSHIP/TRAINING PROGRAM skierowany jest do osób, które pragną poszerzyć swoje horyzonty oraz zdobyć praktyczne doświadczenie w przyszłym zawodzie zgodnym z kierunkiem studiów. Program INTERNSHIP można rozpocząć w dowolnym terminie, niezależnie od wybranej specjalizacji w czasie studiów lub do roku po otrzymaniu dyplomu. TRAINING PROGRAM to program dla osób, które skończyły studia ponad rok temu. Odbycie praktyki w USA z pewnością zaowocuje
w przyszłości lepszym przygotowaniem do podjęcia pracy zawodowej oraz pozwoli na praktyczną naukę języka angielskiego poprzez kontakt z amerykańskim społeczeństwem. Program praktyk podlegający pod wizę J-1 jest jednym z programów wymiany kulturowej, co oznacza, iż poznaje się kulturę Stanów Zjednoczonych oraz warunki panujące w firmach amerykańskich od podszewki, a nie jak turysta.

Organizatorem jest organizacja pozarządowa autoryzowana przez U.S. Department of State do sponsorowania programu INTERNSHIP oraz TRAINING PROGRAM, umożliwiająca każdego roku tysiącom młodych ludzi z całego świata podjęcie praktyk i staży w amerykańskich firmach w różnych branżach. W obecnej chwili proponujemy program za pośrednictwem sprawdzonej organizacji, jaką jest ICCE  (International Culture & Career Exchange).

Główne założenie programu praktyki studenckie w USA

Głównym założeniem praktyki w ramach programu jest poznanie technik i metod pracy w amerykańskich firmach oraz zdobycie praktycznego, cennego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłej karierze w Europie. Praktyka daje również możliwość poznania obcej kultury, specyfiki pracy amerykańskiego społeczeństwa oraz możliwość wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń. Warunkiem uczestnictwa w programie jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, przedstawienie kompletu dokumentów oraz wniesienie opłat za program w terminie. Praktyka zawsze musi być bezpośrednio powiązana z kierunkiem studiów Uczestnika. Najważniejszym elementem praktyki jest rotacja pomiędzy działami i stanowiskami w danej firmie. Zgodnie z wytycznymi Departamentu Stanu praktykant nie może pracować jako: au pair (opieka nad dziećmi), pomoc domowa, opiekun dzieci i młodzieży na obozach, członek załogi statków i samolotów, praktykant weterynarii, nauczyciel, lekarz oraz pracownik w sieci restauracji typu „fast food”.

4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito