Work and Travel |
Idea programu Work and Travel
Work and Travel to program edukacyjny adresowany do studentów. Uczestnicy programu mają szansę poznać Stany Zjednoczone oraz podjąć legalną pracę na ich terenie. Atutem programu jest połączenie emocjonującej podróży z możliwością zarabiania pieniędzy. Uczestnicy programu, po otrzymaniu wizy nieimigracyjnej J-1, ważnej wraz z dokumentem DS-2019, mogą legalnie pracować
w USA od połowy maja do połowy października, przez okres nie dłuższy niż cztery miesiące.
Uczestnikami programu są studenci z całego świata.
Co zapewnia program Work and Travel
Przydatne linki
- Targi pracy z amerykańskimi pracodawcami. Why Not USA umożliwia zainteresowanym zapoznanie się z szeroką ofertą miejsc pracy - najczęściej duże ośrodki turystyczne (recepcjonista, kelner, barman, sprzedawca, kasjer).
- Dokument DS-2019 uprawniający do otrzymania wizy J-1, która upoważnia do legalnej pracy na terenie USA przez okres maksymalnie 4 miesięcy (dodatkowo można zostać w USA 30 dni w celach turystycznych).
- Dzięki posiadaniu dokumentu DS-2019 z Department of State każdy uczestnik w krótkim czasie po przylocie do USA wyrabia sobie Social Security Number, który jest niezbędny do pracy i odprowadzania podatków.
- Pełne ubezpieczenie zgodne z wymogami Rządu Stanów Zjednoczonych wliczone w cenę programu.
- Pełne wsparcie i asystę podczas pobytu w USA.
- Pomoc w załatwieniu formalności w Ambasadzie USA, niezbędnych do otrzymania wizy J-1.
- Pomoc w dokonaniu rezerwacji lotniczej.
- Spotkanie informacyjne przed wylotem do USA.
Rodzaje pracy w programie Work and Travel
Osoby, które korzystają z pomocy Why Not USA w znalezieniu pracodawcy, otrzymują jedną ofertę pracy na 9-24 tygodni przed wylotem. Miejsce pracy to najczęściej hotel, zajazd, park rozrywki, park narodowy, kurort, kasyno, bar fastfood, restauracja itp. Charakter pracy jest podobny do tej, jaką wykonują studenci amerykańscy podczas wakacji (np. praca przy sprzedaży lodów, pizzy, sprzątanie, praca w kuchni i wiele innych). Początkowe warunki pracy, płacy lub zakwaterowania mogą być na prośbę studenta renegocjowane, ale nie ma gwarancji otrzymania nowej oferty.