Why Not USA - Work and Travel - Rok szkolny w USA / Programy / Work and Travel / Szczegóły programu
Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj Szczegóły programu |

Zakwaterowanie w USA

Zakwaterowanie w czasie udziału w programie Work and Travel organizuje zwykle pracodawca. Zakwaterowanie znajduje się zazwyczaj w pobliżu miejsca pracy. Jeśli pracodawca nie zapewnia zakwaterowania, służy pomocą w jego znalezieniu. Studenci mieszkają w większości w kilkuosobowych pokojach z wspólną kuchnią i łazienką. Posiłki przygotowują samodzielnie, choć w niektórych przypadkach żywieniem studenta zajmuje się pracodawca.

Zakwaterowanie jest opłacane przez studenta w miesięcznych ratach, a jego koszt wynosi ok. 100-500 USD  na miesiąc od osoby, w zależności od lokalizacji. Informacja o koszcie zakwaterowania jest najczęściej umieszczona w Job Offer lub będzie przedstawiona studentowi na kilka tygodni przed wyjazdem do USA.

Miasta docelowe w USA

Miejsca pracy zlokalizowane są na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Miejsca pracy to parki rozrywki, kurorty, hotele, restauracje, kasyna i punkty sprzedaży detalicznej, tak więc Uczestnicy nie powinni spodziewać się mieszkania w dużych miastach. Aplikanci nie mają możliwości ostatecznego wyboru określonego miasta lub regionu, gdyż odpowiednia oferta pracy jest przyznawana przez pracodawcę lub osobę rekrutującą dla pracodawcy na podstawie znajomości języka angielskiego oraz predyspozycji do wykonywania danej pracy. Specjalne prośby mogą być jednak rozważone przy wyborze pracy. Uczestnikom wraz z ofertą pracy zostanie przydzielone miejsce wylotu z Polski oraz miejsce pobytu w USA.

Podróżowanie po USA

Studenci są zachęcani do organizowania wycieczek po zakończeniu programu, jako że wiza J-1 umożliwia dodatkowy 30-dniowy pobyt na terenie USA bez możliwości pracy. Uczestnicy powinni posiadać dodatkowe ubezpieczenie na 30-dniowy pobyt po zakończeniu programu, gdyż ubezpieczenie zawarte w programie obejmuje wyłącznie okres 4 miesięcy. Po 30 dniach Uczestnik zobowiązany jest powrócić do kraju.

Przyznanie miejsca pracy w USA

Każdy Uczestnik zaczyna pracę na prostym stanowisku, dającym możliwości rozwoju. Oferty zatrudnienia są różne, możliwe są stanowiska pomocy kuchennej, obsługi, personelu restauracji, kelnera, kasjera, pracownika hotelu, wesołego miasteczka lub inne niewymagające specjalistycznego szkolenia lub doświadczenia. Od Uczestnika wymaga się pracy w wymiarze ok. 32-40 godzin tygodniowo u wyznaczonego pracodawcy, lecz godziny pracy mogą ulegać zmianom i uzależnione są często od warunków atmosferycznych.

4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito