Why Not USA - Work and Travel - Rok szkolny w USA / Blogi / Archiwum blogów 2013-2016 / Blog Eweliny 2013-2014 / NAJLEPSZA DECYZJA W ŻYCIU WYMIEŃCA - TEATR
Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj Blog Eweliny 2013-2014 | więcej

NAJLEPSZA DECYZJA W ŻYCIU WYMIEŃCA - TEATR

Ewelina Mazurek 03-02-2014

Na scenie

Hej!

Nie pisałam od ponad miesiąca,a to dlatego, że przygotowania do musicalu XANADU były niezwykle intensywne. Ten post poświecę w całości na opisanie jak to tutaj wygląda, bo wstąpienie do teatru to była zdecydowanie najlepsza decyzja w moich życiu.
 
Moja przygoda z teatrem zaczęła się tutaj dość intensywnie. Pewnego dnia po lekcji angielskiego podeszłam do mojej nauczycielki zapytać się czy może dałoby się jeszcze na teatr zapisać, ponieważ miałam kilka gorszych dnia wtedy i postanowiłam się wziąć za siebie i nie zmarnować tego wyjazdu. Mrs. Murray odpowiedziała mi, że właśnie dzisiaj są przygotowania do przesłuchania do wiosennego musicalu i żebym przyszła. Myślę sobie OK. Poszłam! 
Pierwszego dnia ludzie z nazwiskami od A do L uczyli się przykładowego tańca z choreografem, a ludzie z nazwiskami M-Z mieli zajęcia, na których nauczycielka śpiewu uczyła nas jednej z piosenek, którą musieliśmy zaśpiewać na musicalu. Drugie dnia była zamiana, czyli A-L - śpiew, M-Z -taniec. W środę po szkole od 15 przesłuchania. Zapisywaliśmy się na podane godziny. Najpierw taniec. Wchodziliśmy w grupach 8 osobowych. Po skończonym przesłuchaniu do tańca była 5 min przerwa a następnie śpiew, również w grupach 8 osobowych. Następnego dnia z rana wywieszona była lista Call Backs, czyli osoby, które znalazły się na tej liście musiały stawić się tego samego dnia na jeszcze jednym przesłuchaniu , gdzie zostaliśmy poproszeni o zaśpiewanie tej samej piosenki jeszcze raz, a później czytaliśmy kilka tekstów z podziałem na role. W piątek została wywieszona lista z podziałem na role. ZNALAZŁAM swoje imię w dwóch miejscach. Została Herą, boginią grecką oraz jedną z 9 syren - głównych tancerek. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam. Dodatkowo, kiedy były przesłuchania musieliśmy wypełnić sporo papierków np. czy jesteśmy w stanie obciąć/pofarbować/zapuścić włosy, czy umiemy jeździć na wrotkach. Nasi rodzice musieli również wyrazić zgodę na to, że będę dyspozycyjna od pon-pt od 15 do 18.
Zaczęły się próby. W poniedziałki i środy były próby taneczne, reszta to podziały na akty. Jakiś miesiąc przed występem zaczęliśmy wszystko zlepiać w całość. Później tydzień przed występem próby nawet w sobotę, musieliśmy mieć już kostiumy, make up sceniczny, fryzury itd. Moja szkoła jest niesamowicie profesjonalna. Mamy garderoby, lustra, szafy, każdy dostaje ubrania potrzebne do musicalu, mamy własne szafki na nasze ubrania. Poza tym, teatr to najlepsze co mnie spotkało, bo wszyscy są tam jak jedna rodzina. Nigdzie indziej nie czułam się tutaj tak dobrze jak w teatrze. Moi najwspanialsi znajomi to ludzie, z którymi pracowałam w teatrze. Razem jeździliśmy na kolacje, do skate parku, na łyżwy. Nikt nie jest tam odrzucony. Wszyscy trzymamy się razem, więc jeżeli będziesz wymieńcem to chyba nie mogłabym dać lepszej rady niż zapisanie się na teatr, bo tak na prawdę w czasie lekcji ciężko jest się z kimś zaprzyjaźnić, a musical, czy teatr to miejsca do tego najlepsze.
Wczoraj był nasz ostatni występ, po którym mieliśmy imprezę. W ogromnym domu jakieś 60 osób, gdzie odbyło się Senior Circle, gdzie Seniors - czyli ja, ponieważ należę do 12 gradu, opowiadali co dał im teatr itd. To tak zawane Crying Circle, ponieważ wszyscy płakaliśmy jakieś 1.5 h.
W następnym poście poopowiadam inne rzeczy. Teraz uciekam spać, ponieważ jest już prawie 12 w nocy.
A i dodatkowo filmik z flash mob'a przed musicalem;)
http://www.youtube.com/watch?v=QCtMDuN-ZVY
Papiery do wypełnienia :)
Z moją najwspanialszą Gabbi przed przesłuchaniem !
Przesłuchanie!
Cwiczymy!
Rollerskating ;)
 
 
 
 
 
Mój Ukochany Teatr !
 
 
 
 
Hera, Thethis, Aphrodyte
Z Carisą prze ostatnim tańcem w czwartek!
Kolacja do 11:30 w nocy po pierwszym dniu występu!
 
 
 
 
 
Na imprezie po ostatnim występie!
 
Wręczenie TAGÓW!
Prezenty jakie dostałam po moim występie!
Na Scenie!
Tu jako jedna z tancerek!
40'S and 80's dance
Z najwspanialszymi przed naszej ostatnim wspólnym występem w dressing roomie :)
 
 
 
Impreza integracyjna przed wspólnym wyjściem na lodowisko!
Podczas sprzedaży biletów w szkole!
Moja cała rodzinka! <3
 
Pod ostatnim wpisem padło pytanie, żebym opisała to, co chcę robić po wymianie. 
Może to zabrzmi dziwnie, ale zapisanie się do teatru to chyba był znak. Nie potrafię opisać jak swobodnie i dobrze czułam się na scenie. Moja Pani od teatru nie spodziewała się, że tak dobrze (według niej) będę śpiewać. Powiedziała, że śpiewając i chodzą po scenie wywołuję u niej gęsią skórkę. Wykonałam nawet skrzyżowanie nóg idąc tak jak robią profesjonaliści na scenie. Po usłyszeniu tego od specjalisty poczułam się na prawdę dobrze i  zaczęłam myśleć dlaczego by nie spróbować dostać się na scenę. Dlatego będę dalej pracować i spróbuję swoich sił na scenie teatralnej. Mam już kilka uniwersytetów związanych z aktorstwem musicalowym nad którymi się zastanawiam. :)
Buziaki,
Ewelina
5
Oceń posta:

Ostatnio dodane blogi

Maj
12
2014

Najbardziej szalony prom w zyciu !

Ewelina Mazurek 15:05

  Najbardziej szalony prom w zyciu, Wielkanocna wyprawa do Idaho przez Montane, Utah i Wyoming oraz koniec roku za dwa dni!   Hej!         czytaj dalej...
Komentarze (1)
Maj
12
2014

1.5 miesiaca przerwy, czyli moj rekord!

Ewelina Mazurek 15:05

Witam wszystkich i przepraszam od razu! Nie pisalam od ponad miesiaca, poniewaz moj laptop sie popsul (tak, owszem, sam sie popsul). Dzisiaj moja host rodzinka jest na czytaj dalej...
Komentarze (1)
Gru
27
2013

Świąteczny post

Ewelina Mazurek 13:01

WITAM PO DŁUGIEJ PRZERWIE! Nareszcie udało mi się napisać. Miałam jakieś problemy z blogiem i nie mogłam pisać. Moja przerwa zimowa dobiega końca. 7 stycznia czytaj dalej...
Komentarze (4)

Napisz komentarz

Komentarzy: 6

Zgłoś do moderacji
~Paula napisał: 2014-11-17 22:08:18
Czyli na takich zajęciach sprawdzają Cię i ze śpiewu i z tańca? Czy możesz np tylko dobrze tańczyć?

Zgłoś do moderacji
~Roxana napisał: 2014-04-03 15:11:05
Zazdroszczę ! Zawsze marzyłam żeby spróbować swoich sił w teatrze w amerykańskiej szkole :)

Zgłoś do moderacji
~Kola napisał: 2014-02-18 09:26:59
Super decyzja, sama należę do koła teatralnego i można się naprawdę świetnie bawić podczas takich zajęć:)

Zgłoś do moderacji
~Marcin napisał: 2014-02-12 10:48:30
Sam jestem zainteresowany takim wyjazdem a przegladajac Twojego bloga utwierdzam sie w przekonaniu, że warto!!!

Zgłoś do moderacji
~Iga napisał: 2014-02-12 10:37:46
Bo marzenia trzeba spełniać!!!:)

Zgłoś do moderacji
~Paula napisał: 2014-02-04 08:54:25
Fajnie, że odkryłaś w sobie talent :)
Na zdjęciach wyglądasz wspaniale!
4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito