Why Not USA - Work and Travel - Rok szkolny w USA / Blogi / Blog Gabrysi 17/18 / Pierwsze dni w USA
Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj Blog Gabrysi 17/18 | więcej

Pierwsze dni w USA

gmaczka 03-08-2017

30 lipca 2017 roku - pierwszy dzień mojej rocznej przygody, którą rozpoczęłam pożegnaniem się z najbliższą rodziną i znajomymi. Zobaczymy się ponownie prawdopodobnie za 10 miesięcy. A ja tymczasem z uśmiechem na twarzy macham wszystkim i jestem gotowa na pierwszą część podróży, czyli lot z Jasionki do Warszawy, kolejny przystanek w Londynie w Wielkiej Brytanii i punkt docelowy, czyli Phoenix w USA. Jadę w nieznane! Lepiej życzcie mi szczęścia, bo z pewnościa przyda się!

 

31 lipca 2017 roku - ja! Gabriela Mączka wylądowałam cała i zdrowa w Phoenix na lotnisku, w stanie Arizona, USA. W takim razie mam jeszcze tydzień w zapasie przed rozpoczęciem zajęć. Czas ten przeznaczam na poznanie bliżej nowej rodziny składającej się z Kevina, Chrissi i ich małego synka Gavina; a także na rozpoznanie okolicy, która będzie moim domem przez kolejne 10 miesięcy.

W wolnym czasie postanowiłam zobaczyć moją nową szkołę Verrado High School i wybrać nowe przedmioty. Gdyż w USA każdy uczeń ma możliwość rozwoju w kierunku, który go interesuje. Choć nadal jest pewien schemat, którego trzeba przestrzegać podczas ich wyboru. W moim przypadku są to 2 przedmioty obowiązkowe i 4 własnego wyboru.

Przedmioty na semestr zimowy oraz letni:

  1. English III A/B
  2. American/Arizona History 
  3. Fundamentals of Arts 
  4. Forensic Science A/B
  5. Algebra II A/B
  6. Lifetime Fitnessy

 

8 sierpnia 2017 roku - kolejna ważna data dla mnie, czyli pierwszy dzień szkoły. Punkt 7:30 nadjeżdza szkolny, żółty autobus niczym z amerykańskiego filmu. W jednej ręce nowy plan zajęć, a w drugiej mapa szkoły, która okazała się zbawienna, gdyż rozmiar budynku był znacznie większy od mojej polskiej.

Przez najbliższe pół roku moje poniedziałki, wtorki i piątki będą wyglądać tak samo, czyli odjazd autobusu o 7:30, 6 jednogodzinnych zajęć od 8:10 z 5 minutowymi przerwami i jedną pół godzinną przerwą na lunch. A środy i czwartki z niewielką zmianą, odjazd autobusu o 8:15, 4 przedmioty 1:35 minutowe od 8:55. Każdego dnia wracam autobusem do domu o 15:25.

 

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do komentowania postu, bądż zadawania ich prywatnie na moich innych portalach społecznościowych:

 

-facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100004139078143

-instagram : https://www.instagram.com/maczkagabriela/

-email adres : [email protected]

4.2
Oceń posta:

Ostatnio dodane blogi

Paź
15
2017

San Francisco

gmaczka 13:11

8 October - I waked up at 4:00 because I wanted make sure I took everything for my trip. I took my bag to car and I was ready to go. We took with us magazines, books, food and czytaj dalej...
Komentarze (0)
Paź
10
2017

Homecoming 2017

gmaczka 13:11

   7 October - Being in Poland I always want to be on the homecoming and prom.The dream come true !!! I will remember this day to the end of my life. Chrissi my host czytaj dalej...
Komentarze (0)
Paź
06
2017

Spirit week

gmaczka 13:11

28 September - I went with my friend to the school at 7:00 p.m. for the show, it's called "Arsenic and Old Lace". We watched first Act, the entire of the plan takes czytaj dalej...
Komentarze (0)
4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito