Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj BLOG DORADCÓW Why Not USA | więcej

Kilka słów o podróżowaniu

Tag:wiza do usa,work and travel,usa

Why Not USA 24-08-2010

Zbliża się koniec wakacji. Nasi klienci – Uczestnicy programu Rok Szkolny w USA zaczynają swoją roczną przygodę w USA. Część z nich już wyjechała i możemy śledzić ich pobyt poprzez ich wpisy na blogach część przygotowuje się do wyjazdu, kupuje walizki i zastanawia się, jak to będzie jak przyjadą na miejsce, jaka będzie rodzina goszcząca, czy dadzą sobie radę w szkole, czy amerykańscy rówieśnicy ich zaakceptują, czy będą tęsknić za Polską.

Z drugiej strony nasi klienci – Uczestnicy programu Work and Travel przygotowują się do zakończenia Work i rozpoczęcia Travel :D Tak, tak po 3 lub 4 miesiącach pracy każdemu z nich przysługuje czas na odpoczynek, który mogą spędzić jak tylko sobie wymarzą. Te 30 dni powinny być wykorzystane na podróże, poznawanie Ameryki. Ale jak poznać ten ogromny kraj w tak krótkim czasie? Czy 1 miesiąc wystarczy? Na czym się skupić? Czy lepiej pojechać w jakieś miejsce i dokładnie zwiedzić jeden region USA czy przejechać USA wzdłuż i wszerz? Tak jak są amatorzy kwaśnych i słodkich jabłek, tak też każdy z uczestników ma swój własny pomysł na zwiedzanie, podróżówanie po USA. Każdy sposób jest dobry. Bo w programach wymiany kulturowej chodzi właśnie o to, by poznać USA poprzez pracę i poprzez podróżowanie. Dlatego warto wykorzystać sytuację i będąc w USA choć parę tygodni spędzić na podróżowaniu.

Co zrobić aby podróżowanie było tańsze? Przede wszystkim można podróżować samolotem, już za 100-200 USD można wewnętrznymi liniami przelecieć duże odległości. Można skorzystać z oferty pociągu www.amtrak.com lub linii autobusowych www.greyhound.com lub wynająć samochód.

Podróżując pociągiem można skorzystać z ofert tańszych biletów, które można znaleźć w zakładce “Weekly specials” można również wykupić bilet wieloprzejazdowy “Multi-Ride Tickets”, które są dostępne w opcjach: 2,6,10 przejazdowy lub miesięczny. Więcej opcji można znaleźć na stronie przewoźnika w “Deals”. A podczas kupna biletu otrzymasz 15% zniżki okazując kartę ISIC.

Podróżowanie Greyhoundem również ma opcję zaoszczędzenia pieniędzy. Tutaj bonusem będzie wcześniejsze wykupienie biletu, szczególnie w przypadku rezerwacji on-line, oraz wraz ze StudentAdvantageDiscountCard, z którą można zaoszczędzić 20 lub 40%. Wiele tras, które nie są obsługiwane przez Amtrak, przejedziesz właśnie autobusem.

Inną opcją jest podróżowanie samochodem. Jest ono bardzo wygodne i ma wiele zalet – samemu podejmuje się decyzję gdzie i kiedy jechać. Jest kilka dostępnych opcji, jak dostać samochód. Pierwszą z nich jest wypożyczenie go.

Tego typu agencje są bardzo popularne w Stanach i zaliczają się do nich:

Druga opcja to tzw. Drive-Away. Jest to idealne rozwiązanie i bardzo proste: zabiera się samochód w jednym miejscu, a oddaje w innym. Oczywiście, należy zapłacić za paliwo, a także depozyt, który jest wymagany przez wszystkie tego typu agencje. Depozyt jest zwracany, gdy oddaje się samochód nieuszkodzony.

Popularne agencje Drive-Away to:

Mimo, że podróżowanie generuje koszty i uszczupla naszą kieszeń, warto wybrać się w podróż, gdyż wspomnienia z odwiedzanych miejsc mają więcej wartości, niż zdjęcia, które można zobaczyć u znajomych czy w internecie.

Szukając inspiracji  zapraszam do oglądnięcia zdjęć poniżej oraz do galerii zdjęć naszych klientów, którzy po zwiedzeniu San Francisco, stwierdzili, że USA to za mało i wybrali się rok temu do Japonii i Tajlandii

Wydaje się to nieosiągalne i bardzo drogie, wiemy jednak, iż nasi klienci wybierają również inne kierunki, za  kwoty od ok. 400 USD można wyjechać na wycieczkę last minute na Hawaje, na Jamajkę czy Puerto Rico. Wasze marzenia o podróżowaniu i poznawaniu pięknych okolic są w Waszym zasięgu.

 

Ada

 

Autostopowicz :)
Droga przez pustynię
Plątanina dróg
Znak drogowy przy...
Autostrada
Seattle, I-5
Seattle Harbour
Panorama Chicago
Grand Canyon
Stanowisko ratownika, plaża w...
Miami, Biscayne Bay
Miami
Panorama Manhattanu
morze z chmur nad New York
Manhattan
Pani Wolność
New York
Yosemite National Park
Wodospad Niagara
Niagara Falls
Golden Gate Bridge, San...
Wenecja w Las Vegas - to...
Panorama Las Vegas nocą
Las Vegas - hotel Treasure...
Las Vegas nocą
Paryż w Las Vegas - to trzeba...
Las Vegas, hotel Bellagio
Pokaz przed hotelem Bellagio,...
Las Vegas, koło fortuny
5
Oceń posta:

Ostatnio dodane blogi

Sty
27
2012

Community College

Why Not USA 14:10

Witam serdecznie, dzisiejszy wpis kieruję do wszystkich tych, którzy zainteresowani są studiami w USA. Pragnę poinformować iż nasza firma ma w swojej ofercie również i czytaj dalej...
Komentarze (0)
Sty
13
2012

Rok szkolny w USA – możliwość wyboru stanu/regionu!!!

Why Not USA 10:02

  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiejszy wpis kieruję przede wszystkim do wszystkich osób zainteresowanych programem ROK SZKOLNY W USA. Wiele osób czytaj dalej...
Komentarze (5)
Lis
16
2011

HOST FAMILY - PROCEDURA KWALIFIKACYJNA

Why Not USA 10:02

Witam wszystkich Czytelników naszego bloga.   Dzisiejszy wpis kieruje przede wszystkim do rodziców dzieci, które biorą lub będą brały udział w programie „Rok czytaj dalej...
Komentarze (4)

Napisz komentarz

Komentarzy:
4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito