Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj BLOG DORADCÓW Why Not USA | więcej

Ameryka

Tag:usa,rok szkolny w usa,work and travel,dla studentów

Why Not USA 31-08-2010

Flaga Stanów Zjednoczonych

Wyjazd polskich uczniów na program Rok Szkolny w USA ma przede wszystkim na celu poznanie kultury amerykańskiej i stanie się przez pewien czas jej częścią. Studenci biorący udział w programie Work and Travel również mają okazję zobaczyć jak żyją Amerykanie.

No właśnie – jak żyją? Czy są dokładnie tacy, jakich widzimy w telewizji – przebojowi, otwarci? Kultura amerykańska wytworzyła charakterystyczne dla siebie wzorce, które pozwalają ją wyodrębnić spośród innych.

Na ogół Amerykanie znani są jako ludzie energiczni, optymistyczni, skłonni do podejmowania ryzyka. W kontaktach z ludźmi są otwarci i spontaniczni. Zawsze starają się szukać dobrych stron życia, w przeciwieństwie do Polaków, którzy lubią sobie trochę ponarzekać. Pytając Amerykanina jak się czuje, co u niego słychać, z reguły usłyszymy odpowiedź: I'm fine! - i to bez względu na stan jego samopoczucia. Odpowiedź negatywna jest traktowana jako zachowanie wręcz w złym tonie.

Popularne są również krótkie rozmówki o wszystkim i o niczym, aby nawiązać kontakt z drugim człowiekiem.

Tematami, których Amerykanie raczej unikają to sprawy finansowe, polityka. Tematem tabu bywa również religia ze względu na jej zróżnicowanie - Stany Zjednoczone nie mają oficjalnej religii państwowej.

Jeśli myślimy o kulturze żywienia panującej w USA, do głowy przychodzi nam tylko jedno – fast food. Rzeczywiście nie jest to mylne wyobrażenie – w końcu przekąski typu fast food czyli hot dogi, hamburgery itp. to właśnie pomysł Amerykanów. Od lat bardzo chętnie z nich korzystają, ponieważ nie lubią gotować lub po prostu nie mają na to czasu. Jednak jeśli chodzi o grillowanie i gotowanie na dworze czyli tzw. barbeque, to w tej kwestii są mistrzami.

Zachowanie Amerykanów w restauracjach raczej nie odbiega od uniwersalnych, podstawowych zasad savoir- vivre. To zależy już przede wszystkim od kultury osobistej każdego człowieka.

Sprawy związane z ubiorem dla przeciętnego Amerykanina nie są najważniejsze. W ich codziennych strojach widać dużo luzu i dowolności w dobieraniu elementów odzieży. Stawiają przede wszystkim na wygodę i swobodę. Strój formalny natomiast pozostaje klasyczny, przeważnie w stonowanych kolorach.

Stany Zjednoczone to wielka mieszanka kultur i obyczajów. Niektórych z nas może przerażać ich wielkość i różnorodność. Inni natomiast mogą być tym zafascynowani, chętni przekonać się osobiście jak tam naprawdę jest. I mogą to zrobić – teraz kiedy podróżowanie po świecie nie stanowi już większego problemu.

 

Magda

 

0
Oceń posta:

Ostatnio dodane blogi

Sty
27
2012

Community College

Why Not USA 14:10

Witam serdecznie, dzisiejszy wpis kieruję do wszystkich tych, którzy zainteresowani są studiami w USA. Pragnę poinformować iż nasza firma ma w swojej ofercie również i czytaj dalej...
Komentarze (0)
Sty
13
2012

Rok szkolny w USA – możliwość wyboru stanu/regionu!!!

Why Not USA 10:02

  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiejszy wpis kieruję przede wszystkim do wszystkich osób zainteresowanych programem ROK SZKOLNY W USA. Wiele osób czytaj dalej...
Komentarze (5)
Lis
16
2011

HOST FAMILY - PROCEDURA KWALIFIKACYJNA

Why Not USA 10:02

Witam wszystkich Czytelników naszego bloga.   Dzisiejszy wpis kieruje przede wszystkim do rodziców dzieci, które biorą lub będą brały udział w programie „Rok czytaj dalej...
Komentarze (4)

Napisz komentarz

Komentarzy: 1

Zgłoś do moderacji
~aneczka napisał: 2010-11-08 09:42:23
bardzo chciałabym przekonąc się na własnej skórze jak wygląda życie w USA, marze o tym już od dwana... może w przyszłym roku uda mi się wyjechać na Work & Travel... mam nadzieje ;)
4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito