Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj BLOG DORADCÓW Why Not USA | więcej

CIEKAWE MIEJSCA W NOWYM JORKU

Why Not USA 01-09-2011

 

Dziś postaram się Wam przestawić kilka najciekawszych miejsc i zabytków w Nowym Jorku.

Empire State Building

Jest to wieżowiec w Nowym Jorku, stanowiący jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli nie tylko miasta, ale również całych Stanów Zjednoczonych. Jego nazwa pochodzi właśnie od przydomku stanu Nowy Jork, który brzmi właśnie Empire State.

Oficjalnie budynek otwarty został 1 maja 1931 roku. Od chwili wybudowania do 1973 roku ESB był najwyższym budynkiem miasta. Tytuł ten odzyskał 11 września 2001 roku, po zamachach terrorystycznych na wieże WTC, które do tego dnia stanowiły dwa najwyższe obiekty Nowego Jorku.

Oficjalna wysokość ESB wynosi 381 metrów, budynek ma 102 piętra oraz jedno piętro podziemne. Zaliczany jest do 7 cudów współczesnego świata.

Times Square

To plac na Manhattanie w Nowym Jorku. Jest on jedna z ikon miasta a także centrum światowego handlu oraz mody. Słynie z dużej ilości świateł więc największe wrażenie na turystach wywiera nocą.

 

Statua Wolności

Jest to symbol wolności Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

Jest to dar Francji dla USA, ma upamiętniać przymierze obu krajów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. W 1924 Statua Wolności została uznana za narodowy pomnik USA a w 1984 wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Central Park

Jest to nowojorski park, będący oaza zieleni w centrum miasta. Jego powierzchnia zajmuje ponad 340 hektarów. Park jest miejscem wypoczynku dla mieszkańców różnych dzielnic miasta. Rocznie miejsce to odwiedza około 20 milionów osób.

Wall Street

Ulica w Nowym Jorku, w południowej części Manhattanu. Przy tej ulicy siedzibę swoją mają Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych oraz inne ważne finansowe instytucje USA.

Greenpoint

Jedna z dzielnic północnego Brooklynu. Jest drugim, po Chicago, największym skupiskiem Polaków mieszkających w USA. Dzielnica ta, nazywana jest Little Poland – Mała Polska.

Oczywiście te miejsca, które zostały wspomniane przeze mnie powyżej, to nie wszystkie które warto w Nowym Jorku zobaczyć. Jednak bez wizyty w Central Parku czy na Wall Street nie można sobie wyobrazić podróży do NYC.

Pozdrawiam i życzą niezapomnianych przeżyć w Nowym Jorku.

Ela

 

5
Oceń posta:

Ostatnio dodane blogi

Sty
27
2012

Community College

Why Not USA 14:10

Witam serdecznie, dzisiejszy wpis kieruję do wszystkich tych, którzy zainteresowani są studiami w USA. Pragnę poinformować iż nasza firma ma w swojej ofercie również i czytaj dalej...
Komentarze (0)
Sty
13
2012

Rok szkolny w USA – możliwość wyboru stanu/regionu!!!

Why Not USA 10:02

  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiejszy wpis kieruję przede wszystkim do wszystkich osób zainteresowanych programem ROK SZKOLNY W USA. Wiele osób czytaj dalej...
Komentarze (5)
Lis
16
2011

HOST FAMILY - PROCEDURA KWALIFIKACYJNA

Why Not USA 10:02

Witam wszystkich Czytelników naszego bloga.   Dzisiejszy wpis kieruje przede wszystkim do rodziców dzieci, które biorą lub będą brały udział w programie „Rok czytaj dalej...
Komentarze (4)

Napisz komentarz

Komentarzy: 1

Zgłoś do moderacji
~Ona12 napisał: 2011-09-01 12:33:48
O właśnie jestem z waszym biurem w Hershey i wybieramy sie w tym tygodniu albo w nastepnym do NYC - teraz wiemy co zwiedzac :)
4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito