Dodaj do ulubionych Poleć znajomemu

Dołącz do nas

Facebook  Why Not USA na G+  Pinterest  nk.pl

Newsletter

drukuj BLOG DORADCÓW Why Not USA | więcej

Stan Michigan

Tag:michigan,usa,rok szkolny w usa

Why Not USA 11-08-2010

Uczestnicy programu Rok Szkolny w USA nie mają możliwości wyboru stanu do jakiego wyjadą (taka możliwość istnieje tylko w przypadku wyjazdu do szkoły prywatnej). Przydzielone 'placementy' bywają dla nich niespodzianką. Dotychczas stanem, do którego wyjechało najwięcej naszych uczniów był stan Michigan.

Nazwa stanu wywodzi się od jeziora Michigan. Jest to największe, słodkowodne jezioro w USA, trzecie co do wielkości w kompleksie Pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Jako jedyne spośród nich leży w całości na obszarze USA. Bezpośredni dostęp do jeziora Michigan mają również takie stany jak: Indiana, Illinois, Wisconsin.

Michigan leży na dwóch półwyspach: Dolnym i Górnym. Pierwszy charakteryzuje się większą powierzchnią i gęstością zaludnienia. Drugi natomiast jest ważny ze względu na turystykę i zasoby naturalne, ponieważ oddzielony jest od półwyspu Dolnego cieśniną Mackinac, łączącą jezioro Huron z jeziorem Michigan.

Stolicą stanu Michigan, zwanego także Great Lake State, jest Lansing. Inne większe miasta to: Detroit, Flint, Grand Rapids. Powierzchnia lądowa Michigan wynosi 251,5 tys km2 - w tym 41,3 % to powierzchnia wodna, populacja to ok. 10 mln mieszkańców. Średnia temperatura w najcieplejszym miesiącu w tym stanie wynosi ok + 28 ºC, a w najzimniejszym sięga do – 11 ºC.

Wszystkich zainteresowanych tym, jak wygląda życie w Michigan na programie Rok Szkolny w USA, zapraszam do czytania blogów naszych uczestników, którzy mieli już okazję poznać ten ciekawy amerykański stan.

 

Magda

 

 

Flaga Stanowa Michigan
5
Oceń posta:

Ostatnio dodane blogi

Sty
27
2012

Community College

Why Not USA 14:10

Witam serdecznie, dzisiejszy wpis kieruję do wszystkich tych, którzy zainteresowani są studiami w USA. Pragnę poinformować iż nasza firma ma w swojej ofercie również i czytaj dalej...
Komentarze (0)
Sty
13
2012

Rok szkolny w USA – możliwość wyboru stanu/regionu!!!

Why Not USA 10:02

  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiejszy wpis kieruję przede wszystkim do wszystkich osób zainteresowanych programem ROK SZKOLNY W USA. Wiele osób czytaj dalej...
Komentarze (5)
Lis
16
2011

HOST FAMILY - PROCEDURA KWALIFIKACYJNA

Why Not USA 10:02

Witam wszystkich Czytelników naszego bloga.   Dzisiejszy wpis kieruje przede wszystkim do rodziców dzieci, które biorą lub będą brały udział w programie „Rok czytaj dalej...
Komentarze (4)

Napisz komentarz

Komentarzy: 1

Zgłoś do moderacji
~przemek napisał: 2012-02-22 20:35:58
Zycze wszystkim ktorzy wybieraja ten program by nie trafili na biuro CETUSA, iz na 90% trafia do michigan, w ktorym zazwyczaj jest tak ze koordynatorzy znaja host rodzicow, co wszystko utrudnia..
4.3

realizacja: Ideo

powered by: CMSEdito